Svatba Praha Dolce Villa

Jak vybrat svatební dort a jaké jsou současné trendy? 11.07.2017

Počet hostů = počet porcí
Jako první byste si měli položit otázku, jak velký chcete mít dort. Obvykle se počítá jedna porce na osobu. Podle počtu porcí cukrář navrhne počet pater. Pokud však nemáte pro hosty připravenou výslužku, není od věci objednat více porcí a z přebytků vytvořit výslužkové krabičky.

Alternativy pro alergiky zvládneme
Měli byste se také zamyslet, zda nebude na svatbě nějaký alergik, a pokud ano, objednat pro něj alternativu, aby si i on mohl dát sladkou tečku ke kafíčku. Naše šikovná cukrářka už dělala ledajeké dorty a rozhodně ji nepřekvapíte požadavkem na bezlepkový, bezlaktózový či veganský svatební dort.

Vzhled dortu volte podle stylu svatby
Nenechte se unést prvním kytičkovým dortem s krajkou, který na vás na internetu vyskočí. Vězte, že dort bude na několika svatebních fotkách, protože krájení dortu je jedním ze stěžejních momentů svatebního dne. Vybírejte tedy pečlivě. Marcipánové přeslazené dorty dnes už moc nefrčí a trend jde dokonce úplně opačným směrem – víte, co je to nahý dort, tzv. naháč? Níže ve fotogalerii uvidíte hned několik naháčů. :-)

Nebaví vás klasika? Vsaďte na cupcakes!
Hitem poslední sezóny jsou také malé svatební cupcakes (muffiny zdobené z vrchu), které působí velmi decentně a dokáží podtrhnout styl svatby, obzvlášť pokud se stanou součástí nějakého vkusně naaranžovaného sweet baru. Cupcakes jsou hravé, trendy a hlavně chuťově stejně variabilní jako dorty.

Svatební dort od naší cukrářky
Ačkoli vám nebráníme přivézt si vlastní svatební dort, doporučujeme využít možnosti objednaní dortu přímo od naší cukrářky, která má zlaté ručičky. Odpadne vám tím starost s přepravou a uchováváním v chladu. Naše cukrářka je schopná zajistit vám také ochutnávku dortu, pro kterou vytvoří zmenšenou kopii svatebního dortu.

Zpět na aktuality