Svatba Praha Dolce Villa

Naše rady a zkušenosti se svatebním fotografováním 27.10.2015

V první řadě je samozřejmě nejdůležitější výběr zkušeného fotografa, který už má nějakou tu svatbu odfocenou. Pokud tedy neřešíte ťip ťop rozpočet, určitě je to položka za kterou se vyplatí si připlatit. Jestliže vás bude fotit kamarád, který nemá moc zkušeností, vyplatí se prověřit si ho minimálně nějakým předsvatebním focením a pak se rozhodnout. 

V druhé fázi je zásadní se s fotografem před svatbou potkat (minimálně 1 x, ideálně vícekrát) a sdělit si představy. Zkušeným fotografům nemusíte detailně popisovat, co se bude odehrávat, scénář svateb znají. Seznamte fotografa s hlavními body svatebního dne a vezměte ho na místo, kde by se Vám focení líbilo. Ptejte se na jeho názory.

Po této fázi už obě strany budou vědět, co od sebe očekávají a jaký má být výsledek. Pro konkretizaci představ ale není nic jednoduššího, než si najít fotografie a styl focení, jako předlohu pro fotografa. Může si k tomu například připravit rekvizity nebo najít místo v okolí, kde by se takové fotky dobře fotily.

Nesmírně důležité je celkové načasování, to vnímáme jako zásadní. Musíte počítat s tím, že vytvořit kvalitní vzpomínky na svatbu v podobě fotografií, ukrojí holt z celého dne nějaký čas. Skupinové focení doporučujeme hned po obřadu a nejlépe s připraveným seznamem skupinek (trochu to urychlí).

Hlavní focení a portrétování ženicha s nevěstou se nám zatím jeví jako největší kámen úrazu. Je opravdu důležité tuto část dobře naplánovat. Několikrát jsme byli svědky hladových a znuděných svatebčanů, čekajících na návrat novomanželů z dvouhodinového focení. Jak tomu tedy předejít? Jednoduše naplánujte focení na pozdější odpoledne (po obědě nebo v průběhu rautu), jednak je focení ve světle odpoledního či zapadajícího slunce mnohem hezčí a jednak nebude nikdo hladovět. Musíte-li se z nějakého důvodu odjet fotit mimo místo svatebního obřadu, a to rovnou po gratulacích, pak si dostatečně promyslete zábavu pro čekající hosty. V našem hotelu se přímo nabízí pro tuto příležitost využít bowling. Špatný nápad nebude ani nějaké drobnější občerstvení ve formě kanapek. 

Nebojte se trochu odvázat. Nakonec Vám budou připadat nejhezčí právě ty "nejakčnější" fotografie. Pokud budete mít fotografa na stejné vlně, pak vám to spolu půjde raz dva. Jestli už předem víte, že takových fotek byste chtěli mít většinu, najděte si podle portfólia fotografa s tímto stylem práce.

A na závěr jedna rada za všechny, uvolněte se a focení si užívejte, na fotkách to bude vidět!

 

Zpět na aktuality