Svatba Praha Dolce Villa

Svatební hry nejen pro nevěstu a ženicha 17.07.2019

Součástí snad každé svatby je házení svatební kytice anebo sundávání podvazku. Víte, že jich je ale mnohem více?

Mezi nejoblíbenější a snadno organizovatelné svatební hry  patří například hra: Poznáte se? Kdy si novomanželé vymění jednu botu, sednou si k sobě zády a snaží se správně odpovídat na novomanželský kvíz. Odpovídají zejména na klasické otázky: Kdo více vaří? Kdo je větší bordelář? Kdo drží kasu? Známe ale i těžší verzi: Poznáš mě poslepu?  V této variantě vedle sebe postavíte nejdříve pány a nevěsta se zavázanýma očima musí poslepu jen po hmatu poznat ženicha. Ženich to nemá o nic lehčí. Ten poznává nevěstu také podle hmatu. Na rozdíl od nevěsty má k dispozici jen nohu a botu dané slečny.

Soutěže na svatbu nejsou určené jen pro novomanžele. Svatební zábava se může postarat i o úkoly pro svatebčany. Do hry Písmena se můžou zapojit všichni svatebčané od těch nejmenších po nejstarší. Všichni se rozdělí do skupin a každá skupina si vylosuje jedno písmeno abecedy. Pokud si skupina vytáhne písmeno M, musí během časového limitu ke svému stolu nanosit co nejvíce věcí začínající písmenem M – například misku, mop, minci (pozor od každého jen jednu věc).

Pokud chcete svatebčany zapojit do hry a možná je i trochu opít, doporučujeme hru Svatební kočár (známá také jako Královský kočár). A jak tato hra probíhá? Moderátor čte pohádkový příběh o královském kočáru a každý účastník hry (9 osob včetně nevěsty a ženicha) se musí postavit, jakmile uslyší své jméno. Pokud zapomene nebo zareaguje chybně, dostane panáka. Díky alkoholu jsou hráči více a více zapomětlivější a svatební osazenstvo se určitě výborně pobaví.

Zábava na svatbě nezačíná a nekončí pouze se soutěžemi. Svatební tombola je také oblíbená svatební aktivita, kdy hosté zaplatí malý obnos za lístek do tomboly a při losování mohou vyhrát piknik s novomanžely, snídani s novomanžely anebo to, že mohou vzít novomanželé na výlet.

Ať už si vyberete jakoukoliv svatební hru – vždycky se u toho nasmějete a o zábavu bude postaráno.

Zpět na aktuality