Svatba Praha Dolce Villa

Svatební trendy a preference v čase 06.03.2020

V roce 2010 svatebním trendům vládly zámecké prostory, princeznovské šaty s perlami a zirkony a hlavní svatební sezóna byla hlavně červen až srpen. Výzdoba jela na vlně syté červené, růžové a modré barvy.

O dva až tři roky později se v dekoracích začaly objevovat přírodních materiály a pastelové tlumenější barvy. Šatům vládl styl mořské panny a sukně s obručemi začaly být na ústupu. Velký boom zažily svatební webové stránky, které si páry založily s úmyslem informovat hosty o celém průběhu dne. Velký rozmach byl ve svatebním businessu celkově. Agentury a koordinátorky se rodily jak houby po dešti.

Okolo roku 2015 se stále oblíbenější a tím více trendy stávají svatební obřady pod širým nebem, na zahrádce či louce. Svatebním kyticím vedou pivoňky a dekorace se linou v tlumených růžových tónech. Objevují se sweet bary plné sladkostí a cupcakes. Na šatech vedou krajky či výstřihy na zádech a květnové a zářijové svatby protahují celou svatební sezónu.

Od roku 2017 jsou hitem rustikální svatby v neformálním prostředí. Dekorace s běhouny z juty, březové podstavce a zavařovací sklenice namísto váz. Šaty jednoduché, většinou s krajkou. Přichází vlna „boho“ svateb a macramé výzdob. Muži odhazují saka a navlékají barevné ponožky sladěné s motýlky. 

Trend uvolněné atmostféry na svatbě pokračuje i dále. Svatby u nás preferují grilování před tradiční hostinou.  Odbourávají se zajeté kořeny v oblékání. Květiny nemají tak pevné a uhlazené vazby a dekorace jsou často výsledkem DYI tvoření. 

V souvislosti s trendy se mění i sezóna u nás v hotelu Dolce Villa. Dříve se nevěsty skoro praly o červencové termíny, ale poslední léta zaznamenaly úpadek, protože se svatební sezóna protahuje na většinu roku. A tak je příjemné překvapení, že červencové termíny máme ještě volné! Proto pro červencové svatby nabízíme 10% slevu na veškeré svatební občerstvení. Rezervujte si svůj termín včas.

 

Zpět na aktuality