Svatba Praha Dolce Villa

Vše, co vás kdy zajímalo o svatebních obřadech na Praze 6 15.02.2016

Obecně lze říci, že snoubenci nejprve vybírají místo na svatbu a pak teprve kontaktují matriku spadající pod příslušný obvod Prahy. V případě svatby v Dolce Villa budete jednat s matrikou na Praze 6. Jako alternativa civilního sňatku se v posledních letech osvědčuje také obřad vedený unitářem. Tento druh obřadu snoubenci obvykle volí, pokud se termínově neshodnou s matrikou nebo mají primárně zájem o osobněji pojatý obřad.


Pro snoubence, kteří uvažují o svatbě v Dolce Villa, se nabízí jako první a zároveň nejpohodlnější varianta svatebního obřadu přímo v prostorách hotelu. K tomuto účelu a pro svatební obřad venku lze využít krásnou a klidnou zahrádku, kde nebudete nikým rušeni. Zahrádka zároveň poskytuje možnost svatebního obřadu za nepříznivého počasí, pod svou dřevěnou pergolou. Také pro zimní a jarní obřady poskytuje Dolce Villa Hotel příjemné útočiště, a to salónek s výhledem na zahrádku a do parku Divoká Šárka. Svatební obřad je zpoplatněn částkou 2.000 Kč. Matrika si účtuje správní poplatek 1.000 Kč za všechny obřady mimo oficiální obřadní síň.


Zmíněný přírodní park Divoká Šárka, je další alternativou svatebního obřadu v přírodě a na Praze 6. Park Šárka nabízí pro svatební obřad hned několik kouzelných míst. Najdete zde krásné lesní mítinky a také dechberoucí vyhlídku Dívčí skok, kde lze udělat svatební obřad venku za souhlasu vlastníka pozemku (tím je městská část Praha Liboc a souhlas vám na požádání vystaví odbor ochrany životního prostředí MHMP, za vystavené potvrzení pro matriku se nic neplatí). Vyhlídka Dívčí skok se nachází v blízké dojezdové či pěší vzdálenosti od hotelu. Popis cesty: na druhé světelné křižovatce zahnete doleva do ulice Nad Želivkou, k úpatí parku dojedete ulicí Pod hájovnou, odtud se vydáte pěšky směrem ke stavení, kterému se říká hájovna, a lesní cestou dojdete přímo k vyhlídce. Mapku najdete pod tímto odkazem: https://mapy.cz/s/sdph


Jste-li příznivci klasičtějšího pojetí svatebního obřadu, pak by se Vám mohla líbit Villa Pellé, která se stala v roce 2010 oficiální obřadní síní pro Prahu 6. Krásná novorenesanční budova se nachází nedaleko stanice metra Hradčanská (linka A). Budete potřebovat nejprve dojednat volný termín na matrice a následně volný termín v Pelléově Ville. Obřad může probíhat v interiéru, ve společenském sále nebo na zahradě. Za obřad si zde účtují 5.500 Kč (v ceně je zahrnut sekt pro 6 osob).


Civilní obřad lze udělat také v nádherném areálu Břevnovského kláštera, konkrétně v zahradě za pavilonem Vojtěška nebo v Tereziánském sále. Za pronájem na 90 minut zaplatíte v případě zahrady 7.000 Kč a v případě Tereziánského sálu 15.000 Kč. V ceně pronájmu je zahrnuto také vybavení, jako stůl, židle a základní výzdoba. Dostupný termín musíte opět ověřit jak na matrice, tak u správce kláštera. Prostory kláštera jsou určené také pro církevní obřady.


Varianta venkovního obřadu v rámci Prahy 6 je také v Oboře Hvězda, kde budete opět potřebovat souhlas odboru ochrany životního prostředí a obřad Vás vyjde stejně jako kdekoli mimo obřadní síň na 1.000 Kč (správní poplatek pro matriku). V Oboře se nachází historická památka, Letohrádek Hvězda, kde se také můžete nechat oddat. Zde je potřeba zaplatit pronájem 6.000 Kč za hodinu nebo 7.000 Kč za hodinu + focení s bleskem.


Pro církevní sňatky můžeme vřele doporučit svatební obřad v kostele v Nebušicích, kde máme přátelské vztahy s místním farářem a rádi Vás s ním spojíme. Církevní obřady umožňuje také již zmíněný Břevnovský klášter.

Zpět na aktuality