Svatba Praha Dolce Villa

Květinová výzdoba naší floristky

Květinová výzdoba je nedílnou součástí každé svatby. Květiny jsou univerzální, ale zároveň krásnou dekorací, která se hodí kamkoli a může barevně dotvořit celkovou dekoraci svatebních prostor. Cena květin se vždy odvíjí od druhu, jejich množství a zejména od dostupnosti v konkrétních sezónách.

Největší svatební kytici drží v rukou nevěsta, menší květiny dostávají maminky a svědkyně. Ženich má v klopě korsáž ve stylu nevěstiny kytice. Tatínkové a svědci mohou mít menší korsáže a ostatní svatebčané dostávají vývazky. Ženich, tatínek i svědek by měli mít korsáž vždy nalevo, blíže srdci. Staročeským zvykem bylo dávat myrty svobodným svatebčanům nalevo a vdaným/ženatým napravo. Nejčastějším vývazkem je myrta, která je symbolem bohyně lásky Afrodity. Květinové aranže také dekorují svatební tabuli, místo obřadu či auto, které přiváží nevěstu na obřad. Nic z výše uvedeného ale není povinnost a snoubenci se mohou sami rozhodnout, zda chtějí mít svatbu zdobenou květinami. 

Naše šikovná floristka je schopná udělat aranže a kytice podle zaslané fotografie, ale nejlépe uděláte, pokud jí necháte zcela volné ruce, aby mohla při práci naplno rozvinout svou fantazii. Pro objednávku květinové výzdoby od nás tedy stačí pouze sdělit požadavou barvu či například oblíbené květiny.