Svatba Praha Dolce Villa

Svatební zvyky

Svatebních tradic je mnoho, mezi ty nejčastěji dodržované patří rozbití talíře a zametání střepů, které má znázorňovat, jak spolu budou partneři spolupracovat (říká se, že ten, kdo drží lopatku bude mít v rodině hlavní slovo). Přenášení přes práh můžete vzít cestou na hostinu. Samotná hostina pak často začíná společnou polévkou novomanželů, kterou se navzájem krmí z jednoho talíře. Po hostině následuje společné krájení dortu. Také první tanec patří dle tradic novomanželům. Snad žádná svatba se neobejde bez házení nevěstiny kytice přítomným slečnám a jejího podvazku svobodným pánům.

Co se svatebních tradic týče, neexistuje scénář, který byste museli dodržovat, je tedy jen na Vás, zda se do nich chcete pouštět.

Náš personál milerád zajistí rozbití talíře a zapůjčení náčiní na zametání střepů. Pokud si to snoubenci přejí, rádi také zajistíme tradici se společnou polévkou. 

A protože některé svatební zvyky vznikly ze svatebních pověr, v našich aktualitách si můžete přečíst, čeho se vyvarovat a co naopak nepodcenit, abyste si pojistili šťastné manželství. :-)